Marina Rogowo Bursztynowe Brzegi

Rogowo

Poznaj magiczne rogowo

Rogowo jest miejscowością w gminie Trzebiatów, która do niedawna była niedostępna dla turystów, ponieważ w czasie II wojny światowej na terenie Rogowa znajdował się garnizon wojskowy, który po wojnie został zmodernizowany przez Wojska Polskie. Dzisiaj wszystko się zmieniło. Rogowo rozkwita, przyciąga turystów i daje poznać się jako niezwykłe miejsce do wypoczynku. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć zamieszkanie w tym miejscu:

Lokalizacja Rogowa

Bajeczna lokalizacja Marina Rogowo "Bursztynowe Brzegi"

Rogowo jest otoczone morzem, jeziorem Resko, lasami i obszarem NATURA 2000, co daje mieszkańcom dostęp do wspaniałych terenów rekreacyjnych. Bliskie sąsiedztwo Kołobrzegu (18km) uzupełnia atrakcyjność miejsca, oferując turystyczne atrakcje w wydaniu miejskim. W Apartamentach Marina Rogowo „Bursztynowe Brzegi” mieszkać można przez cały rok. W ciepłych miesiącach korzystać można z plaż, jeziora i różnych form rekreacji na świeżym powietrzu, a w chłodniejsze dni cieszyć się spokojem i ciepłem apartamentu, który jest w pełni wyposażony i komfortowy. Dla miłośników zimowych krajobrazów i spokojnego wypoczynku, Rogowo oferuje wiele form aktywności, takich jak jazda na sankach czy spacerach po plaży.

Okolice Rogowa

Kołobrzeg

Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast na Pomorzu Zachodnim i jego rozwój jest związany z produkcją soli w jego okolicach. Dzisiaj słynie z wielu zabytków m.in.: Ratuszu, Kamienicy Schliffenów. Muzeum Oręża Polskiego, Bazyliki pw. Wniebowzięcia NMP, Wieży ciśnień, czy Poczty Głównej. Oczywiście w mieście występuje ciągle źródełko solankowe, co wiąże się z jego historią. Kołobrzeg spełnia wszystkie oczekiwania, jeśli chodzi o wypoczynek w większym mieście nad morzem, a co najważniejsze oddalony jest tylko o 18 km od Rogowa.

Trzebiatów

Miasto lokowano w średniowieczu, dlatego możemy poznać je po szachownicowej siatce ulic jego najstarszej części. W mieście można zobaczyć Ratusz miejski, Basztę Prochową, Pałac z lokalnym muzeum, kościoły i historyczne kamienice. W Trzebiatowie znajduje się wiele restauracji, sklepów, bazarów, które umożliwią spokojny wypoczynek.

Mrzeżyno

Idealne miejsce dla osób, które cenią sobie spokojny wypoczynek nad morzem i chcą skorzystać z jego uroków. W okolicy znajdują się liczne trasy rowerowe, co pozwala na aktywny wypoczynek i poznanie pięknych okolicznych krajobrazów. W samym Mrzeżynie znajduje się wiele kawiarni i restauracji, w których można skosztować lokalnych specjałów i smaków Bałtyku. W okolicy znajdują się liczne sklepy i bazary, w których można zaopatrzyć się we wszystko, co jest potrzebne na wakacjach.

Mapa Rogowa